Informacja: PanBilet uses cookies and processes data for the needs of its customers. More information can be found in ours privacy policy.
The Bartenders
The Bartenders w Zgrzycie
March 6, 2020, 8:00 PM
Ciechanów - Fabryka Kultury Zgrzyt, ul. Narutowicza 4 a
Prices: 25 PLN
Organizer: Fabryka Kultury ZGRZYT Wiera Dąbrowska -Gortat
Sale to: March 6, 2020 at 7:00 PM
Organizers website: https://fkzgrzyt.panbilet.pl

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska - Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.) W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. "Szumna Sessions". Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. "Szumna Sessions" została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. "The Polecat" utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie "Tribute to Alibabki" zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki "W rytmach Jamaica ska" zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo "jamajskich" aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które pół roku później ponownie spotkały się z muzykami, w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Podczas sesji zarejestrowano utwory z historycznej EPki Alibabek w aranżacjach The Bartenders. Piosenkę "Już nie twist" promującą nagranie usłyszeć można już w radiach, zaś teledysk, który do niej zrealizowano, krąży w internecie za pośrednictwem YouTube. Projekt "Tribute to Alibabki" doceniony został również przez festiwal Męskie Granie i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu.

11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym co zuchwałym tytule "Poles are movin'!" Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na "Poles are movin'!" nie ma gości - wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek - wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders. Wydanie płyty wzięła na swe barki zasłużona dla krajowej sceny niezależnej wytwórnia Zima Records.

-------------------------------------------------------------
DYSKOGRAFIA:
The Bartenders [EP 2009]
The Bartenders feat. Dr. Ring Ding - The Polecat [singiel 2011]
The Bartenders - Szumna Sessions [LP 2013]
The Bartenders - No ordinary love [singiel 2014]
The Bartenders - Poles are movin'! [LP 2106]

Please wait - loading...
tickets for seats
unnumbered
Other events in this area
February 18, 2021
7:00 PM
|
|
576
|
0
February 18, 2021
7:00 PM
November 10, 2020
7:00 PM
|
|
610
|
0
November 10, 2020
7:00 PM
April 17, 2021
8:00 PM
|
|
50
|
0
April 17, 2021
8:00 PM
Select your region, so we can better match the results displayed :